· 

Bal Miss Polonia 2018

 

Artykuł:     Pani Joanna Szybiak, BialyOrzel24.com (<--Kliknij Tu)

 

Zapraszamy do lektury !

 

+++

 

W sobotę, 25 sierpnia, w Polskim Domu Narodowym przy 10 Hendrick Ave. w Glen Cove, NY odbył się bankiet, podczas którego oficjalnie ogłoszono nazwiska Miss Polonia Glen Cove 2018 oraz Marszałka Glen Cove 2018.

 

Marszałkowską szarfę otrzymał Janusz Koldowski, który aktywnie działa w lokalnym, polonijnym środowisku. Należy do polskiej parafii św. Jacka w Glen Cove i jest zaangażowany w działalność Polskiego Domu Narodowego. To właśnie on 7 października 2018 r. poprowadzi Polonię z Glen Cove i okolic nowojorską 5. Aleją podczas dorocznej Parady Pułaskiego. Oprócz tego przez cały rok jako marszałek będzie uczestniczył w różnych polonijnych wydarzeniach, a w przyszłym roku jako reprezentant lokalnej Polonii weźmie udział w miejskiej paradzie z okazji Memorial Day.

 

Natomiast korona Miss Polonia Glen Cove 2018 trafiła do Krystyny Wirkowski, absolwentki Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Glen Cove.

 

Oprawę muzyczną podczas balu zapewnił zespół The Masters. Popis wokalny dała też nowa miss, występując razem z zespołem Nos Te Domine pod dyrekcją Bogdana Czerwonka. Zespół ten istnieje przy parafii św. Jacka od wielu lat i składa się z wolontariuszy.

 

Polonia na Glen Cove bardzo prężnie działa. Polski Dom Narodowy istnieje od 1922 roku i wspiera działalność PSD im. Ignacego Jana Paderewskiego, która również może poszczycić się długą historią, bowiem funkcjonuje od 1930 r. Ważnym ośrodkiem polonijnym w Glen Cove jest również polski kościół św. Jacka. Na łamach „Białego Orła” będziemy starać się na bieżąco opisywać lokalne inicjatywy – być może staną się inspiracją dla Polonii w innych zakątkach stanu.

 

opr. JLS

 

Więcej zdjęć na: www.bialyorzel24.com/fotorelacja/galeria,967.html

 

Fot. JERZY PANEK

 

 

 

Write a comment

Comments: 0

Polska Szkoła Dokształcająca

im. Ignacego Paderewskiego

319 Cedar Swamp Rd.

Glen Head, NY 11545

 

Dyrektor Szkoły:  Agata Strzelichowski

E-mail:  info@polskaszkolaglenhead.org

Tel:  516-399-0565

https://www.facebook.com/psglenhead

 

Parafia Św. Jacka

www.churchsthyacinth.com