Nasza polska szkoła jednoczy się w niesieniu pomocy dla lokalnej społeczności w tym trudnym okresie. W Wielkim Tygodniu zbieramy życzenia wielkanocne, słowa otuchy i wsparcia dla Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek z Polski, które opiekują się 42 osobami starszymi w Huntington, NY. Izolacja i niemożność spotkania z rodzinami oraz osobami bliskim odbija się bardzo negatywnie na samopoczucie osób starszych. Nasza szkoła przygotowuje zbiór krótkich filmików z życzeniami i zdjęć własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych przez uczniów naszej szkoły dla Misji w Huntington. Dołączcie do nas w niesieniu pomocy! Prześlijcie słowa wsparcia dla Misji w Huntington na nasz szkolny email: info@polskaszkolaglenhead.org. Zebrane życzenia i zdjęcia będą przekazane dla Misji w Huntington na dysku CD w celu wsparcia i otuchy w okresie Świąt Wielkanocnych. Serdecznie dziękujemy za pomoc w szerzeniu życzliwości w tym trudnym okresie!


Mamy nadzieję, że Państwo i Państwa rodziny pozostają w dalszym ciągu nie dotknięci szybko szerzącym się koronawirusem. Mając na uwadze zalecenia unikania spotkań grupowych, nasza Polska Szkoła sprawnie wprowadziła metody nauczania zdalnego poprzez użycie platform audiowizualnych oraz interaktywnego portalu e-learningowego wraz z planem pracy w domu według możliwości w poszczególnych klasach. Wirtualne klasy wprowadzone już w pierwszej połowie Marca 2020  dobrze się sprawdziły z dużym zaangażowaniem naszych uczniów, nauczycieli i rodziców. Dzięki tej inicjatywie, nasza szkoła nie doprowadziła do zawieszenia działalności oraz nauki naszych uczniów. Dziękujemy naszej kadrze za sprawną adaptację metod nauczania do obecnej sytuacji oraz naszym uczniom i ich rodzicom za współpracę oraz entuzjazm. Tworzymy razem wspaniałą szkolną społeczność, która znów pokazała że jesteśmy wspólnie gotowi pokonać wszelkie przeciwności. Serdeczne podziękowania i życzenia zdrowia dla wszyskich! 


Mając na uwadze zalecenia unikania spotkań grupowych w związku z zagrożeniem zdrowia z powodu szybko szerzącego się wirusa COVID-19, obchody uroczystości 90-lecia naszej szkoły odbędą się w późniejszym terminie planowanym na jesień 2020


Polska Szkoła Dokształcająca

im. Ignacego Paderewskiego

319 Cedar Swamp Rd.

Glen Head, NY 11545

 

Dyrektor Szkoły:  Agata Strzelichowski

E-mail:  info@polskaszkolaglenhead.org

Tel:  516-399-0565

https://www.facebook.com/psglenhead

 

Parafia Św. Jacka

www.churchsthyacinth.com


To translate this page from Polish, please launch the site in Chrome web browser. Next, right click anywhere on the page and select translate to [Language].