Z głębokim żalem zawiadamiamy o odejściu Pani Wandy Woś-Lorenc w ubiegłą niedzielę, 11 sierpnia.  

Dla naszej szkolnej społeczności Pani Wanda była serdecznym przyjacielem i naszą bohaterką, której historię mieliśmy okazję poznać osobiście podczas spotkania z uczniami w naszej szkole. Pani Wanda na zawsze pozostanie w naszych sercach a nasza polska szkoła uhonoruje jej życie i bohaterskie osiągnięcia poświęcając 
nadchodzący rok szkolny 2019/2020 jej pamięci.Zapraszamy na Polsko-Amerykańską Noc w Eisenhower Park - 19 sierpnia o godzinie 19 

Serdecznie zapraszamy na Polsko-Amerykańską Noc w poniedziałek, 19 sierpnia, o godzinie 19 wieczorem w Harry Chapin Lakeside Theater w Eisenhower Park, który mieści się East Meadow. Nasza szkoła będzie reprezentowana przez uczennice ze starszych klas, które zaśpiewają tradycyjne polskie piosenki pod muzycznym przewodnictwem Pana Bogdana Czerwonki, natomiast Pani Evelina Backiel, nauczycielka w naszej najmłodszej klasie, wystąpi z repertuarem piosenek z czasów I wojny światowej. 

*** 

We cordially invite you to the Polish-American Night on Monday, August 19, at 7 pm at the Harry Chapin Lakeside Theater in Eisenhower Park in East Meadow. Our school will be represented by students from the older classes, who will sing traditional Polish songs under the musical guidance of Mr. Bogdan Czerwonka, while Ms. Evelina Backiel, our teacher in the youngest class, will perform songs from the World War I period. 

 


 

W nadchodzącą niedzielę, 23 czerwca, będziemy obchodzić Święto Bożego Ciała w Kościele Św. Jacka w Glen Head podczas polskiej mszy o godzinie 10:15 rano. 

Uroczystość Bożego Ciała będzie świętowana w formie procesji do 4 ołtarzy umieszczonych na terenie parkingu kościoła i szkoły. Jak co roku, Polska Szkoła dekoruje jeden z ołtarzy. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi na uroczystość Bożego Ciała. 

Po procesji zapraszamy do sali gimnastycznej w budynku szkoły na poczęstunek z okazji pożegnania Księdza Mariana, który odchodzi na emeryturę pod koniec czerwca.

 

 

 

 


 

Parada w Glen Cove z okazji Dnia Pamięci Narodowej - 27 Maja 2019

 Zapraszamy serdecznie na Paradę w Glen Cove z okazji Dnia Pamięci Narodowej (Memorial Day Parade) w nadchodzący poniedziałek 27 Maja. Nasza szkoła będzie uczestniczyła wraz z Polskim Domem Narodowym z Glen Cove, aby dumnie reprezentować polską społeczność w naszej okolicy. Zbieramy się o godzinie 11:30 rano przy polskim sklepie, który mieści się na ulicy 18 Forest Avenue w Glen Cove (naprzeciw Robert Finley Middle School). Po paradzie Polski Dom Narodowy, który mieści się przy ulicy 10 Hendrick Avenue w Glen Cove, zaprasza wszystkich na poczęstunek. Zachęcamy do reprezentowania Polski w biało-czerwonych kolorach, narodowych strojach lub w koszulkach szkolnych ale najważniejsze aby wygodnie i licznie.

Dziękujemy i do zobaczenia w poniedziałek 27 Maja! 

 

Polska Szkoła Dokształcająca

im. Ignacego Paderewskiego

319 Cedar Swamp Rd.

Glen Head, NY 11545

 

Dyrektor Szkoły:  Agata Strzelichowski

E-mail:  info@polskaszkolaglenhead.org

Tel:  516-399-0565

https://www.facebook.com/psglenhead

 

Parafia Św. Jacka

www.churchsthyacinth.com