W sobotę, 19 października 2019, nasza szkoła obchodziła Polonijny Dzień Dwujęzyczności, który świętujemy w naszej szkole już po raz drugi. Dzień Dwujęzyczności ma na celu przypomnienie Polakom i ich rodzinom, zamieszkałym poza Polską, o wartościach wynikających z dwujęzycznej edukacji i jej znaczeniu w życiu Polonii. W tym dniu zorganizowaliśmy w naszej szkole specjalne projekty w celu świętowania dwujęzyczności jako cześć zajęć w klasach.

Polonijny Dzień Dwujęzyczności w naszej szkole pokazał kreatywność naszej kadry pedagogicznej oraz zdolności i entuzjazm naszych uczniów, którzy wykonali wiele ciekawych projektów z tej okazji. Uczniowie z wszystkich klas pokazali, że są dwujęzyczni - podwójnie fantastyczni. Na zakończenie obchodów Dnia Dwujęzyczności uczniowie otrzymali dyplomy za udział w tym corocznym polonijnym przedsięwzięciu.

Z okazji Dnia Dwujęzyczności nasza szkoła aktywnie współpracuje z polonijnym organizacjami i mediami oraz z Centralą Polskich Szkół w Ameryce aby przedstawić starania Polonii w pielęgnowaniu języka polskiego poza ojczyzną.

Uczniowie w najmłodszej grupie zaśpiewali ulubioną piosenkę maluchów, czyli „Glowa, ramiona, kolana, stopy” w języku polskim i w języku angielskim. Nauczycielki tej klasy są znanymi piosenkarkami w naszej polonijnej społeczności i starannie przygotowały uczniów łącznie z choreografią oraz dekoracją klasy w symbole naszej polskiej kultury.

Na Polonijny Dzień Dwujęzyczności nasi dwujęzyczni - podwójnie fantastyczni uczniowie pierwszej klasy przygotowali dwujęzyczny wierszyk:

Ja do Ciebie po angielsku,

Ty po polsku do mnie mów.

Może nam się kiedyś przydać

Tych niewinnych parę słów:

Dzień Dobry! Good Morning!

Dobranoc! Good Night!

Jak się masz? How are you?

W porządku! All right!

Z okazji obchodów tego dnia w naszej szkole uczennice klasy 5 wykonały piosenkę Polonijnego Dnia Dwujęzyczności:

Trzy ważne słowa,

każdy Polak to wyzna,

Ja w sercu zawsze chowam

– Bóg, Honor, Ojczyzna.