26 października mieliśmy w naszej szkole niezwykle magiczny Dzień Przebierańców z udziałem naukowców z Polski, które zaprezentowały naszym uczniom ciekawe eksperymenty naukowe oraz przedstawiły znanych polskich naukowców, takich jak Maria Słodkowska Curie, i ich osiągnięcia. Pokaz naukowy i eksperymenty w „szkolnym laboratorium” były w dwóch językach, po polsku i po angielsku, w duchu dnia dwujęzyczności obchodzonego w naszej szkole 19 października 2019.

Dziękujemy serdecznie dr Justynie Widera-Kalinowskiej - która jest profesorem na wydziale Chemii w Adelphi University oraz naszą długoletnią nauczycielką - za zorganizowanie wizyty naukowców z Polski w naszej szkole. Dziękujemy dr Magdalenie Osial z Uniwersytetu Warszawskiego oraz pani Darii Więcławskiej z Politechniki Śląskiej za wspaniały pokaz naukowy i ciekawe eksperymenty.

Świętowanie Amerykańskiego Dnia Przebierańców z naukowym eksperymentami przedstawionym przez polskich naukowców z wizytą w naszej szkole to autentyczne abrakadabra czyli magiczne połączenie nauki z zabawą!

Eksperymenty w rytmie wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa" = Magiczny Dzień Przebierańców!

Nauka z zabawą - to przykład super fajnej polskiej szkoły! !

Stoi na stacji lokomotywa,

Ciężka, ogromna i pot z niej spływa:

Tłusta oliwa.

Stoi i sapie, dyszy i dmucha,

Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha:

Buch - jak gorąco!

Uch - jak gorąco!

Puff - jak gorąco!

Uff - jak gorąco!

Goście naszej szkoły - naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Śląskiej - uczyli naszych uczniów jak zbudować model własnego DNA ze słodyczy, które nawiązywały do obchodów Halloween.

Dziękujemy naszym wspaniałym rodzicom za przygotowanie nadzwyczajnego Dnia Przebierańców wypełnionego grami, konkursami, niespodziankami i pysznym poczęstunkiem na tle magicznego wystroju sali gimnastycznej w naszej szkole.

Niesamowite talenty naszych wspaniałych Mam sprawiły, że obchody Dnia Przebierańców czyli Halloween w naszej szkole były naprawdę magiczne w tym roku! Serdecznie dziękujemy za cudowne dekoracje, kreatywne zabawy i pyszny poczęstunek!

Kreatywne stroje naszych uczniów były główną atrakcją Dnia Przebierańców w naszej szkole.

W Dzień Przebierańców w naszej szkole najpopularniejszym strojem okazał się...czerwony kapturek!

W Dzień Przebierańców mieliśmy również przyjemność gościć w szkole naszego byłego i wielce zasłużonego dyrektora Janusza Grabarza oraz naszą długoletnią nauczycielkę dr Justynę Widera-Kalinowską z małżonkiem. Dziękujemy za pamięć o nas i za wizytę!