Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W ramach obchodów tego święta uczniowie naszej szkole wykonali specjalne projekty w poszczególnych klasach.

Dzieci z najmłodszej grupy w naszej szkole wykonały biało-czerwone flagi, które uczniowie dumnie eksponowali w dziecięcej interpretacji piosenki „Polska, Biało-Czerwoni, Niech Żyje Polska”.

W klasie 3 uczniowie wspólnie pracowali nad wykonaniem wizerunku godła i symbolu Rzeczypospolitej Polskiej. Efekt wspólnej pracy naszych uczniów był imponujący - ręcznie namalowany dumny biały orzeł w złotej koronie z rozwiniętymi skrzydłami wykonanymi z odcisków dłoni naszych uczniów na czerwony tle z białym podpisem POLSKA. Ten projekt jest prawdziwym symbolem patriotyzmu i kreatywności naszej nauczycielki oraz uczniów klasy 3.

W listopadzie obchodzimy urodziny Ignacego Jana Paderewskiego – patrona naszej szkoły – oraz urodziny Polski – czyli Święto Odzyskania Niepodległości w dniu 11 Listopada. Ignacy Jan Paderewski jest jedną z głównych postaci, dzięki której w 1918 roku nasza ojczyzna mogła cieszyć się odzyskaniem niepodległości. Aby uczcić naszego patrona i Święto Odzyskania Niepodległości uczennice klasy 5 naszej szkoły wykonały i zaprezentowały własne projekty o Ignacym Paderewskim.

Biało-czerwone flagi i godło Polski, były przewodnimi symbolami obchodów Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole. Uczniowie w poszczególnych klasach wykonali indywidualne i wspólne prace plastyczne oraz rozmawiali z nauczycielami o znaczeniu naszych narodowych symboli.