Rodzice Klasowi/Class Parents

W celu zapewnienia efektywne komunikacji między rodzicami i kadrą szkoły w roku szkolnym 2021/2022 chcielibyśmy zaprosić Państwa do współpracy jako rodzice klasowi, którzy wspólnie z kadrą pedagogiczną i administracją szkoły stworzą Komitet Szkoły w celu rozważania i podejmowania decyzji w związku z funkcjonowaniem naszej szkoły w obecnym roku szkolnym. Poniżej znajduje się link do listy zapisów dla chętnych rodziców.

***

We need one or two class parents per each class to ensure more efficient communication and to form a Parents Committee for school year 2020/2021. Please sign up through the link below.

Click to View Volunteer Opportunities on SignUp.com

Paderewski Tribute Gala

Zapraszamy do wspólnego upamiętnienia przypadającej w tym roku 80 rocznicy śmierci naszego patrona i wielkiego Polaka, Ignacego Jana Paderewskiego, który zmarł 80 lat temu na Manhattanie. Gala koncertowa - Ignacy Paderewski Tribute Gala - odbędzie się 21 października w w zabytkowym teatrze, Town Hall na Manhattanie (123 West 43rd Street, pomiędzy 6 Avenue i Broadway). Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Konsulatu Generalnego RP w NY a gościem honorowym będzie Pani Coleen Jan Paderewski, która maszerowała z naszą szkołą na ostatniej Paradzie Pułaskiego przed pandemią w roku 2019.

Bilety na galę koncertową w cenie $40-$75 są do nabycia na www.TicketMaster.com, www.thetownhall.org i w Town Hall Box Office na Manhattanie.

***

We invite you to commemorate the 80th anniversary of the passing of our school’s patron, Ignacy Jan Paderewski, who died 80 years ago in NYC. The Ignacy Paderewski tribute concert gala will be held on October 21 at the Historic Theater, Town Hall in Manhattan (123 West 43rd Street, between 6th Avenue and Broadway). The event is organized under the patronage of the Consulate General of the Republic of Poland in NY and the guest of honor will be Ms. Coleen Jan Paderewski, who marched with our school community during the last Pulaski Parade before the pandemic in 2019.

Tickets to the concert gala cost $40-$75 and are available at www.TicketMaster.com, www.thetownhall.org or at the Town Hall Box Office in Manhattan.

Zebranie Rodziców / Parents Meeting

23 października o godzinie 10:15 rano planujemy zorganizowanie spotkania z rodzicami w celu omówienia spraw szkolnych, potencjalnych uroczystości oraz efektywnej współpracy szkoły z rodzicami.

***

On October 23rd at 10:15am we plan to organize a meeting with parents to discuss school matters, potential events and effective cooperation between the school and parents.