Naszą coroczną tradycją szkolną jest udział w Paradzie Pułaskiego na Manhattanie w pierwszą niedzielę października. Również w tym roku - w niedzielę, 2 października - będziemy maszerować dumnie reprezentując Polonię na Long Island z Polskim Domem Narodowym w Glen Cove. Zapraszamy wszystkich do udziału! Polski Dom Narodowy w Glen Cover zapewnia darmowy dojazd na Paradę. Prosimy zainteresowane osoby o zapisy na darmowy dojazd. Link do zapisów poniżej. 

***

Every year our Polish School is invited to march in the Pulaski Polish Day Parade in NYC. This year the Parade is taking place on the first Sunday of October (October 2nd). We are marching alongside The Polish National Home in Glen Cove, which offers free bus transportation to the Parade. All are welcome - please sign up below to reserve your seat in the bus to the Parade. 

Click to View Volunteer Opportunities on SignUp

Rodzice Klasowi/Class Parents

W celu zapewnienia efektywne komunikacji między rodzicami i kadrą szkoły w roku szkolnym 2022/2023 chcielibyśmy zaprosić Państwa do współpracy jako rodzice klasowi, którzy wspólnie z kadrą pedagogiczną i administracją szkoły stworzą Komitet Szkoły w celu rozważania i podejmowania decyzji w związku z funkcjonowaniem naszej szkoły w nowym roku szkolnym. Poniżej znajduje się link do listy zapisów dla chętnych rodziców. 

***

We need one or two class parents per each class to ensure more efficient communication and to form a Parents Committee for school year 2022/2023. Please sign up through the link below.  

Click to View Volunteer Opportunities on SignUp

W nowym roku szkolnym liczymy na prężną współpracę z rodzicami. Zapraszamy chętne osoby do sprawowania funkcji dyżurnych do monitorowania bezpieczeństwa na terenie szkoły podczas przerw, już od jutra. W każdą sobotę potrzebujemy 2 rodziców wolontariuszy. Prosimy o zapisy poprzez poniższy link. 

***

In the new school year, we are counting on active cooperation with parents. We need parents’ help to monitor school safety during class breaks. We need two volunteer parents this Saturday to help us monitor school safety. Please sign up via link below. 

Click to View Volunteer Opportunities on SignUp

Polska Szkoła Dokształcająca

im. Ignacego Paderewskiego

319 Cedar Swamp Rd.

Glen Head, NY 11545

 

Dyrektor Szkoły:  Agata Strzelichowski

E-mail:  info@polskaszkolaglenhead.org

Tel:  516-399-0565

https://www.facebook.com/psglenhead

 

Parafia Św. Jacka

www.churchsthyacinth.com


To translate this page from Polish, please launch the site in Chrome web browser. Next, right click anywhere on the page and select translate to [Language].