“UWIELBIAM MUZYKĘ, ALE JESZCZE BARDZIEJ KOCHAM MOJĄ OJCZYZNĘ”

Ignacy Jan Paderewski był dla świata przede wszystkim słynnym artystą, kompozytorem, pianistą, ambasadorem polskiej sztuki. Dla Polaków był wybitnym politykiem, mężem stanu, ikoną polskiej niepodległości. Jego imię do dziś jest synonimem polskości. 

 

Wybitne zasługi Ignacego Paderewskiego są inspiracja dla naszej szkoły a jego gorące umiłowanie Polski, o wskrzeszenie której niestrudzenie walczył muzyką i słowem, stały się dla nas drogą do naśladowania w naszych codziennych wysiłkach o pielęgnowanie długoletniej historii naszej szkoły. 

 

Paderewski udowodnił swoim życiem, że dzięki ciężkiej pracy, pomimo przeciwności, można osiągnąć sukces.  

82 Parada Pułaskiego na Manhattanie w tym roku była dla naszej szkoły szczególną uroczystością ponieważ tegoroczna parada uhonorowała patrona szkoły Ignacego Jana Paderewskiego i jego wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości w setną rocznicę polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych. 

 

Nasza szkolna społeczność miała przyjemność osobiście poznać krewną patrona szkoły – Panią Coleen Jan Paderewski – która była honorowym marszałkiem tegorocznej Parady Pułaskiego i honorowym gościem szkoły. Pani Coleen Jan Paderewski z ogromnym entuzjazmem maszerowała z naszą szkołą Piątą Aleją dumnie reprezentując Ignacego Paderewskiego i szkołę jego imienia na tegorocznej paradzie.

 

Pani Coleen Jan Paderewski ostatnio wydała książkę o Ignacym Janie Paderewskim i zamierza odwiedzić szkołę w najbliższym czasie aby podzielić się z naszymi uczniami jej rodzinnym wspomnieniami o patronie szkoły. Pani Paderewski również przyjęła zaproszenie szkoły na uroczystość obchodów 90 jubileuszu szkoły pod koniec tego roku szkolnego na którym krewna patrona szkoły będzie naszym gościem honorowym.  

Polska Szkoła Dokształcająca

im. Ignacego Paderewskiego

319 Cedar Swamp Rd.

Glen Head, NY 11545

 

Dyrektor Szkoły:  Agata Strzelichowski

E-mail:  info@polskaszkolaglenhead.org

Tel:  516-399-0565

https://www.facebook.com/psglenhead

 

Parafia Św. Jacka

www.churchsthyacinth.com