Nasza Polska Szkoła jednoczy się w niesieniu pomocy dla lokalnej polsko-amerykańskiej społeczności w tym trudnym okresie pandemii koronawirusa. W Wielkim Tygodniu zebraliśmy życzenia wielkanocne, słowa otuchy i wsparcia dla Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek z Polski, które opiekują się 42 osobami starszymi ze średnią wieku 90 lat w Huntington, NY. Więcej informacji o Misji Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek w Huntington jest dostępne w załączonym linku do strony internetowej: www.osbhuntington.org. 

 

Izolacja i niemożność spotkania z rodzinami oraz osobami bliskim odbija się bardzo negatywnie na samopoczuciu osób starszych pod opieką Sióstr. Nasza szkoła przygotowała zbiór krótkich filmików z życzeniami i zdjęć własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych przez uczniów naszej szkoły dla Misji w Huntington. Zebrane życzenia i zdjęcia zostały przekazane dla Misji w Huntington na dyskach CD i DVD w celu wsparcia i otuchy w okresie Świąt Wielkanocnych. Serdecznie dziękujemy za pomoc w szerzeniu życzliwości w tym trudnym okresie. 

 


Aby obejrzeć zdjęcia i przeczytać posty poniższych publikacji proszę kliknąć na ikonkę Facebooka w górnym prawym rogu

W załączeniu prezentujemy kolekcję krótkich filmików z życzeniami i piosenkami od naszej szkoły dla Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek z Polski, które opiekują się ponad 40 osobami starszymi w Huntington, NY. Filmiki z życzeniami i zdjęcia kartek świątecznych zostały zebrane na dyskach CD/DVD i przekazane z kwiatami od szkoły dla Misji w Huntington w celu wsparcia i otuchy w okresie Świąt Wielkanocnych.

Dodatkowa kolekcja zdjęć własnoręcznie wykonanych kartek wielkanocnych oraz życzeń świątecznych od naszej szkoły dla Sióstr i rezydentów Misji w Huntington jest dostępna na naszej stronie Facebooka - link poniżej. 

https://www.facebook.com/watch/?v=627343231177281

Dziękujemy wszystkim za pomoc w szerzeniu życzliwości w tym trudnym okresie pandemii koronawirusa. 

Polska Szkoła Dokształcająca

im. Ignacego Paderewskiego

319 Cedar Swamp Rd.

Glen Head, NY 11545

 

Dyrektor Szkoły:  Agata Strzelichowski

E-mail:  info@polskaszkolaglenhead.org

Tel:  516-399-0565

https://www.facebook.com/psglenhead

 

Parafia Św. Jacka

www.churchsthyacinth.com


To translate this page from Polish, please launch the site in Chrome web browser. Next, right click anywhere on the page and select translate to [Language].