Dziękujemy Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” oraz Polonijnej Agencji Informacyjnej za wyróżnienie uczennicy naszej szkoły Sabriny Backiel, która została laureatką konkursu „Polska to dla mnie”. Sabrina jest jedyną uczennicą z USA wśród 10 wyróżnionych polskich uczniów z całego świata, którzy w ramach  nagrody wezmą udział w wakacyjnym pobycie w Polsce w 2021 roku. Gratulujemy Sabrinie i jesteśmy niezmiernie dumni z jej sukcesu i nagrody, która będzie niezapomnianym uwieńczeniem długoletniej nauki języka polskiego i wiedzy o Polsce w naszej szkole. 


Nasza szkoła została wyróżniona w artykule o polskich szkołach na Long Island w gazecie Newsday, która opisuje naszą szkołę jako jedną z najstarszych w naszej okolicy z bogatym doświadczeniem pozwalającym na realne zrozumienie obecnych potrzeb nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce wśród nowej generacji uczniów i ich dwujęzycznych rodzin. 


 

Udział Szkoły w Paradzie z okazji Dnia Pamięci Narodowej opisany w gazecie Nowy Dziennik - 6 czerwca 2019


 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 opisane w gazecie Nowy Dziennik - 18 Maja 2019

Polska Szkoła Dokształcająca

im. Ignacego Paderewskiego

319 Cedar Swamp Rd.

Glen Head, NY 11545

 

Dyrektor Szkoły:  Agata Strzelichowski

E-mail:  info@polskaszkolaglenhead.org

Tel:  516-399-0565

https://www.facebook.com/psglenhead

 

Parafia Św. Jacka

www.churchsthyacinth.com


To translate this page from Polish, please launch the site in Chrome web browser. Next, right click anywhere on the page and select translate to [Language].