Dziękujemy Polonijnej Agencji Informacyjnej za wyróżnienie projektów naszej szkoły poświęconych obchodom Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę


Dziękujemy Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” oraz Polonijnej Agencji Informacyjnej za wyróżnienie uczennicy naszej szkoły Sabriny Backiel, która została laureatką konkursu „Polska to dla mnie”. Sabrina jest jedyną uczennicą z USA wśród 10 wyróżnionych polskich uczniów z całego świata, którzy w ramach  nagrody wezmą udział w wakacyjnym pobycie w Polsce w 2021 roku. Gratulujemy Sabrinie i jesteśmy niezmiernie dumni z jej sukcesu i nagrody, która będzie niezapomnianym uwieńczeniem długoletniej nauki języka polskiego i wiedzy o Polsce w naszej szkole. 


Nasza szkoła została wyróżniona w artykule o polskich szkołach na Long Island w gazecie Newsday, która opisuje naszą szkołę jako jedną z najstarszych w naszej okolicy z bogatym doświadczeniem pozwalającym na realne zrozumienie obecnych potrzeb nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce wśród nowej generacji uczniów i ich dwujęzycznych rodzin. 


 

Udział Szkoły w Paradzie z okazji Dnia Pamięci Narodowej opisany w gazecie Nowy Dziennik - 6 czerwca 2019


 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 opisane w gazecie Nowy Dziennik - 18 Maja 2019

Polska Szkoła Dokształcająca

im. Ignacego Paderewskiego

319 Cedar Swamp Rd.

Glen Head, NY 11545

 

Dyrektor Szkoły:  Agata Strzelichowski

E-mail:  info@polskaszkolaglenhead.org

Tel:  516-399-0565

https://www.facebook.com/psglenhead

 

Parafia Św. Jacka

www.churchsthyacinth.com


To translate this page from Polish, please launch the site in Chrome web browser. Next, right click anywhere on the page and select translate to [Language].