Agata Strzelichowski

Dyrektor 

 

Związana z naszą szkołą od dziesięciu lat, w roli dyrektora szkoły od 2019 roku. W ubiegłych latach pełniła funkcję skarbnika, nauczyciela oraz udzielała się w komitecie rodzicielskim. Posiada przygotowanie pedagogiczne i uprawnienia do wykonywania zawodu nauczycielskiego uzyskane na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończyła studia na kierunku germanistyka i otrzymała tytuł zawodowy magistra. Doświadczenie w nauczaniu języka obcego zdobyła w państwowej szkole muzycznej stopnia podstawowego i licealnego imienia Karola Szymanowskiego w Warszawie oraz w prywatnych ośrodkach nauczania języków obcych w Polsce. W Stanach Zjednoczonych ukończyła wyższe studia ekonomiczne na Columbia University oraz podyplomowe studia Executive MBA w New York University Stern School of Business ze specjalizacją zarządzanie i finanse. Odbyła również szkolenie Virtus dla osób przebywających z dziećmi i kursy nauczania dzieci polonijnych języka polskiego oraz uzyskała kwalifikacje z zakresu zarządzania szkołami polskimi za granicą w Polonijnym Centrum Nauczycielskim Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG). Posiada kompetencje i certyfikat udzielania pierwszej pomocy (First Aid, CPR i AED) dla dzieci i osób dorosłych wydany przez American Red Cross. 

Download
Kursy i kwalifikacje.pdf
Adobe Acrobat Document 13.9 MB

Anna Pogorzelska

Skarbnik 

 

Związana z naszą szkołą od pięciu lat, w roli skarbnika szkoły od 2019 roku. Od początku aktywnie angażowała się w pracę szkoły jako rodzic klasowy, służyła pomocą w przedsięwzięciach szkolnych oraz podejmowała wiele nowych inicjatyw szkoły. Posiada wyższe wykształcenie w dziedzinie rachunkowości uzyskane w State University of New York w Old Westbury oraz długoletnie doświadczenie w renomowanych firmach z zakresu zarządzania i administracji podatkowej, kompleksowej obsługi księgowości oraz sprawozdawczości do jednostek stanowych i federalnych. 

Polska Szkoła Dokształcająca

im. Ignacego Paderewskiego

319 Cedar Swamp Rd.

Glen Head, NY 11545

 

Dyrektor Szkoły:  Agata Strzelichowski

E-mail:  info@polskaszkolaglenhead.org

Tel:  516-399-0565

https://www.facebook.com/psglenhead

 

Parafia Św. Jacka

www.churchsthyacinth.com


To translate this page from Polish, please launch the site in Chrome web browser. Next, right click anywhere on the page and select translate to [Language].