Ignacy Jan Paderewski był dla świata przede wszystkim słynnym artystą, kompozytorem, pianistą i ambasadorem polskiej sztuki. Dla Polaków był wybitnym politykiem, mężem stanu i ikoną polskiej niepodległości. Paderewski jest do dziś synonimem polskości. 

 

Wybitne zasługi Ignacego Paderewskiego są inspiracja dla naszej szkoły a jego gorące umiłowanie Polski, o wskrzeszenie której niestrudzenie walczył muzyką i słowem, stały się dla nas drogą do naśladowania w naszych codziennych wysiłkach w pielęgnowaniu języka polskiego, wiedzy o Polsce oraz długoletniej historii naszej szkoły. 

 

Paderewski udowodnił swoim życiem, że dzięki ciężkiej pracy, pomimo przeciwności, można osiągnąć sukces.  


W listopadzie obchodzimy urodziny Ignacego Jana Paderewskiego – patrona naszej szkoły – oraz urodziny Polski – czyli Święto Odzyskania Niepodległości w dniu 11 Listopada. Ignacy Jan Paderewski jest jedną z głównych postaci, dzięki której w 1918 roku nasza ojczyzna mogła cieszyć się odzyskaniem niepodległości. 


82 Parada Pułaskiego na Manhattanie w roku 2019 była dla naszej szkoły szczególną uroczystością ponieważ uhonorowała patrona szkoły Ignacego Jana Paderewskiego i jego wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości w setną rocznicę polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych. 

 

Nasza szkolna społeczność miała przyjemność osobiście poznać krewną patrona szkoły – Panią Coleen Jan Paderewski – która była honorowym marszałkiem tegorocznej Parady Pułaskiego i honorowym gościem szkoły. Pani Coleen Jan Paderewski z ogromnym entuzjazmem maszerowała z naszą szkołą Piątą Aleją dumnie reprezentując Ignacego Paderewskiego i szkołę jego imienia na tegorocznej paradzie.

 

Pani Coleen Jan Paderewski ostatnio wydała książkę o Ignacym Janie Paderewskim i zamierza odwiedzić szkołę w najbliższym czasie aby podzielić się z naszymi uczniami jej rodzinnym wspomnieniami o patronie szkoły. Pani Paderewski również przyjęła zaproszenie szkoły na uroczystość obchodów 90 jubileuszu szkoły w kwietniu 2020 na którym krewna patrona szkoły będzie naszym gościem honorowym.  

Polska Szkoła Dokształcająca

im. Ignacego Paderewskiego

319 Cedar Swamp Rd.

Glen Head, NY 11545

 

Dyrektor Szkoły:  Agata Strzelichowski

E-mail:  info@polskaszkolaglenhead.org

Tel:  516-399-0565

https://www.facebook.com/psglenhead

 

Parafia Św. Jacka

www.churchsthyacinth.com


To translate this page from Polish, please launch the site in Chrome web browser. Next, right click anywhere on the page and select translate to [Language].