Szkolne Jasełka, które odbyły się 17 grudnia 2023 zostały opisane w gazecie Nowy Dziennik - artykuł opublikowany w styczniu 2024 roku. 


Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 zostało opisane w gazecie Nowy Dziennik - artykuł opublikowany w maju 2023 roku. 


Akademia 3 Maja, która odbyła się 7 maja w Polskim Domu Narodowym w Glen Cove z udziałem naszej szkoły została opisana w gazecie Nowy Dziennik - artykuł opublikowany w maju 2023 roku. 


21 września 2022 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Pierwszą Damą RP w Konsulacie w Nowym Jorku na którym otrzymaliśmy podziękowanie za naszą pomoc dla Ukrainy od Małżonki Prezydenta Polski. Poniżej link do oficjalnej strony Pierwszej Damy RP z artykułem o spotkaniu z przedstawicielami szkół polonijnych wspierających Ukrainę. 

 

https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/aktywnosc/nowy-jork-spotkanie-z-przedstawicielami-szkol-polonijnych-wspierajacych-ukraine,59014


Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w naszej szkole zostało opisane w gazecie Nowy Dziennik - artykuł opublikowany w czerwcu 2022 roku. 


Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole zostało opisane w gazecie Biały Orzeł - artykuł opublikowany w czerwcu 2021 roku. 


Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole zostało również przedstawione w portalu Polonijnej Agencji Informacyjnej:


Udział Szkoły w Akademii 3 Maja w Polskim Domu Narodowym w Glen Cove został opisany w gazecie Biały Orzeł - artykuł opublikowany w Maju 2021 roku


Dziękujemy Polonijnej Agencji Informacyjnej za wyróżnienie projektów naszej szkoły poświęconych obchodom Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę


Dziękujemy Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska” oraz Polonijnej Agencji Informacyjnej za wyróżnienie uczennicy naszej szkoły Sabriny Backiel, która została laureatką konkursu „Polska to dla mnie”. Sabrina jest jedyną uczennicą z USA wśród 10 wyróżnionych polskich uczniów z całego świata, którzy w ramach  nagrody wezmą udział w wakacyjnym pobycie w Polsce w 2021 roku. Gratulujemy Sabrinie i jesteśmy niezmiernie dumni z jej sukcesu i nagrody, która będzie niezapomnianym uwieńczeniem długoletniej nauki języka polskiego i wiedzy o Polsce w naszej szkole. 


Nasza szkoła została wyróżniona w artykule o polskich szkołach na Long Island w gazecie Newsday, która opisuje naszą szkołę jako jedną z najstarszych w naszej okolicy z bogatym doświadczeniem pozwalającym na realne zrozumienie obecnych potrzeb nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce wśród nowej generacji uczniów i ich dwujęzycznych rodzin. 


 

Udział Szkoły w Paradzie z okazji Dnia Pamięci Narodowej opisany w gazecie Nowy Dziennik - 6 czerwca 2019


 

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 opisane w gazecie Nowy Dziennik - 18 Maja 2019

Polska Szkoła Dokształcająca

im. Ignacego Paderewskiego

319 Cedar Swamp Rd.

Glen Head, NY 11545

 

Dyrektor Szkoły:  Agata Strzelichowski

E-mail:  info@polskaszkolaglenhead.org

Tel:  516-399-0565

https://www.facebook.com/psglenhead

 

Parafia Św. Jacka

www.churchsthyacinth.com


To translate this page from Polish, please launch the site in Chrome web browser. Next, right click anywhere on the page and select translate to [Language].