22 Kwietnia 2020 obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym roku przypada 50 rocznica obchodów tego międzynarodowego święta. Motywem przewodnim i hasłem obchodów Światowego Dnia Ziemi 2020 jest „Działanie na rzecz ochrony klimatu”. W tym roku sytuacja jest wyjątkowa ponieważ większość inicjatyw i wydarzeń nie może odbyć się zgodnie z planem. Tegoroczne hasło skupia się na ogromnym wyzwaniu jakim jest ochrona zasobów naszej planety. Problem ten jest szczególnie widoczny w tym roku w Polsce poprzez panującą suszę i związane z nią pożary lasów. Niezależnie gdzie mieszkamy każdy z nas może mieć wpływ na ochronę naturalnych zasobów. Dodatkowe informacje o działaniach na rzec ochrony klimatu są dostępne na oficjalnej stronie poświęconej obchodom Światowego Dnia Ziemi 2020: www.earthday.org/earth-day-2020

 

W naszej Polskiej Szkole uczennice klasy  7 wykonały w tym tygodniu indywidualne projekty opisujące jak  chronić nasze środowisko i szanować zasoby naszej planety. Dziękujemy naszym uczennicom za kreatywne projekty oraz nauczycielce tej klasy Pani mgr Darii Mularczuk za wdrażanie tej niezmiernie ważnej świadomości w programie nauczania naszej szkoły.

 

Aby obejrzeć zdjęcia z wirtualnych zajęć w naszej szkole proszę kliknąć na ikonkę Facebooka w górnym prawym rogu poniższej publikacji z naszej stronie Facebooka (https://www.facebook.com/psglenhead)

Aby obejrzeć zdjęcia i przeczytać post poniższej publikacji proszę kliknąć na ikonkę Facebooka w górnym prawym rogu

Polska Szkoła Dokształcająca

im. Ignacego Paderewskiego

319 Cedar Swamp Rd.

Glen Head, NY 11545

 

Dyrektor Szkoły:  Agata Strzelichowski

E-mail:  info@polskaszkolaglenhead.org

Tel:  516-399-0565

https://www.facebook.com/psglenhead

 

Parafia Św. Jacka

www.churchsthyacinth.com


To translate this page from Polish, please launch the site in Chrome web browser. Next, right click anywhere on the page and select translate to [Language].