W Maju obchodzimy Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą 2 Maja oraz Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które jest corocznie świętowane przez naszą Polską Szkołę wraz z lokalną Polonią na Akademii 3 Maja w Polskim Domu Narodowym w Glen Cove, NY. 

 

Nasza Polska Szkoła od wielu lat aktywnie i dumnie reprezentuje Polonię i Polskę na wielu lokalnych i polonijnych uroczystościach. W Marcu, na tydzień przed wprowadzeniem społecznej kwarantanny w Nowym Jorku, uczennice z naszej Polskiej Szkoły wraz z zespołem Nos Te Domine pięknie reprezentowali Polskę na Międzynarodowym Dniu zorganizowanym w Szkole Św. Dominika w Oyster Bay na Long Island. W repertuarze wykonanym przez uczennice naszej szkoły i zespól były znane patriotyczne pieśni i ludowe piosenki takie jak „Płynie Wisła Płynie”, „Przybyli Ułani Pod Okienko” i „Lipka”. 

 

Obchodziliśmy również majowe święta podczas wirtualnych zajęć we wszystkich klasach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików z obchodów majowych świąt w naszej polskiej szkole. 

 

 

Aby obejrzeć zdjęcia z wirtualnych zajęć w naszej szkole proszę kliknąć na ikonkę Facebooka w górnym prawym rogu poniższych publikacji z naszej stronie Facebooka (https://www.facebook.com/psglenhead)

Polska Szkoła Dokształcająca

im. Ignacego Paderewskiego

319 Cedar Swamp Rd.

Glen Head, NY 11545

 

Dyrektor Szkoły:  Agata Strzelichowski

E-mail:  info@polskaszkolaglenhead.org

Tel:  516-399-0565

https://www.facebook.com/psglenhead

 

Parafia Św. Jacka

www.churchsthyacinth.com


To translate this page from Polish, please launch the site in Chrome web browser. Next, right click anywhere on the page and select translate to [Language].