Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W ramach obchodów tego święta uczniowie naszej szkole wykonali specjalne projekty w poszczególnych klasach. 

 

Dzieci z najmłodszej grupy w naszej szkole wykonały biało-czerwone flagi, które uczniowie dumnie eksponowali w dziecięcej interpretacji piosenki „Polska, Biało-Czerwoni, Niech Żyje Polska”. 


W klasie 3 uczniowie wspólnie pracowali nad wykonaniem wizerunku godła i symbolu Rzeczypospolitej Polskiej. Efekt wspólnej pracy naszych uczniów był imponujący - ręcznie namalowany dumny biały orzeł w złotej koronie z rozwiniętymi skrzydłami wykonanymi z odcisków dłoni naszych uczniów na czerwony tle z białym podpisem POLSKA. Ten projekt jest prawdziwym symbolem patriotyzmu i kreatywności naszej nauczycielki oraz uczniów klasy 3.


W listopadzie obchodzimy urodziny Ignacego Jana Paderewskiego – patrona naszej szkoły – oraz urodziny Polski – czyli Święto Odzyskania Niepodległości w dniu 11 Listopada. Ignacy Jan Paderewski jest jedną z głównych postaci, dzięki której w 1918 roku nasza ojczyzna mogła cieszyć się odzyskaniem niepodległości. Aby uczcić naszego patrona i Święto Odzyskania Niepodległości uczennice klasy 5 naszej szkoły wykonały i zaprezentowały własne projekty o Ignacym Paderewskim.


Biało-czerwone flagi i godło Polski, były przewodnimi symbolami obchodów Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole. Uczniowie w poszczególnych klasach wykonali indywidualne i wspólne prace plastyczne oraz rozmawiali z nauczycielami o znaczeniu naszych narodowych symboli. 

Polska Szkoła Dokształcająca

im. Ignacego Paderewskiego

319 Cedar Swamp Rd.

Glen Head, NY 11545

 

Dyrektor Szkoły:  Agata Strzelichowski

E-mail:  info@polskaszkolaglenhead.org

Tel:  516-399-0565

https://www.facebook.com/psglenhead

 

Parafia Św. Jacka

www.churchsthyacinth.com


To translate this page from Polish, please launch the site in Chrome web browser. Next, right click anywhere on the page and select translate to [Language].