Zapraszamy rodziców i osoby chętne do aktywnego uczestnictwa i pomocy w organizacji Jasełek 2019. Zapisy do pomocy na poszczególne obowiązki są dostępne na platformie SignUp – link poniżej. Dziękujemy za pomoc!

Click to View Volunteer Opportunities on SignUp.com

W listopadzie obchodzimy urodziny Ignacego Jana Paderewskiego – patrona naszej szkoły – oraz urodziny Polski – czyli Święto Odzyskania Niepodległości w dniu 11 Listopada. Ignacy Jan Paderewski jest jedna z głównych postaci, dzięki której w 1918 roku nasza ojczyzna mogła cieszyć się odzyskaniem niepodległości. Aby uczcić naszego patrona i Święto Odzyskania Niepodległości uczennice klasy 5 naszej szkoły wykonały i zaprezentowały własne projekty o Ignacym Janie Paderewskim.

Nasza szkoła obchodziła Polski Dzień Nauczyciela w ubiegłą sobotę. Z tej okazji dyrektor szkoły podziękowała nauczycielkom za ich poświęcenie i pracę w naszej szkole oraz życzyła im samych sukcesów w obecnym roku szkolnym. Rodzice przynieśli piękne róże, które uczniowie szkoły wręczyli nauczycielkom. Rodzice również przygotowali pyszny poczęstunek dla kadry pedagogicznej, a dzieci  wykonały projekty z nauczycielami aby uświęcić ich szczególny dzień w temacie jesiennego sezonu.

Tegoroczna Parada Pułaskiego na Manhattanie była dla naszej szkoły szczególną uroczystością ponieważ uhonorowała patrona naszej szkoły Ignacego Jana Paderewskiego i jego wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości w setną rocznicę polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych.

Nasza szkoła miała przyjemność osobiście poznać krewną naszego patrona – Panią Coleen Jan Paderewski – która była honorowym marszałkiem tegorocznej parady i honorowym gościem naszej szkoły. Pani Coleen Jan Paderewski z ogromnym entuzjazmem zapoznała się z naszą szkolną społecznością i maszerowała z nami Piątą Aleją reprezentując dumnie naszą szkołę im. Ignacego Paderewskiego na tegorocznej paradzie.

Witamy w Szkole!

Nasza szkoła rozpoczęła nowy rok szkolny 2019/2020 uroczystym przywitaniem naszych uczniów i ich rodziców, przedstawieniem nauczycieli poszczególnych klas i naszego programu na obecny rok szkolny, smacznym poczęstunkiem oraz prezentami dla uczniów i szkoły od naszego sponsora Polish & Slavic Federal Credit Union.

Naszą tradycją na rozpoczęcie roku szkolnego jest poświecenie szkolnych plecaków w Kościele Św. Jacka. W tym roku ta uroczystość była szczególnie niezwykła, bo dzieci przekazywały sobie znak pokoju trzymając się za ręce przy ołtarzu, który otaczały kółkiem w duchu wspólnoty szkolnej.

Na przywitanie roku szkolnego uczniowie naszej szkoły otrzymali specjalne błogosławieństwo podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci z naszej szkoły w programie muzycznym.