Rok szkolny 2019/2020 rozpoczął się bardzo pracowicie dla naszej szkolnej społeczności. Szkoła obchodziła dużo polskich i polonijnych uroczystości oraz wkomponowała wiele kreatywnych zajęć w lekcje języka polskiego w celu połączenia nauki z zabawą. Z uwagi na wiele ciekawych przedsięwzięć oraz uroczystości poświeciliśmy osobne strony na opisanie naszych szkolnych wydarzeń i niezapomnianych wrażeń, które mamy nadzieję na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów. 

 

Zapraszamy do obejrzenia poszczególnych stron poświęconych następującym szkolnym wydarzeniom:  

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 
  • Parada Pułaskiego
  • Dzień Nauczyciela 
  • Dzień Dwujęzyczności
  • Dzień Przebierańców - Halloween 
  • Święto Niepodległości 
  • Egzamin LOTE 
  • Święto Dziękczynienia - Thanksgiving
  • Mikołajki
  • Jasełka 

Ostatnią uroczystością szkoły w tym roku kalendarzowym są Jasełka. Jest to największe przedsięwzięcie naszej szkoły, w którym bierze udział nasza cała szkolna społeczność oraz tradycyjnie zapraszamy honorowych gości, przyjaciół szkoły oraz lokalną Polonię. Jasełka obejmują występ uczniów naszej szkoły łącznie z oprawą muzyczno-wokalną pod dyrekcją pana Bogdana Czerwonki, wizytę Mikołaja z prezentami dla dzieci oraz poczęstunek, który będzie składał się z zimnych i ciepłych potraw wraz z deserem i napojami. Uroczystość zakończy się około godziny 14. Bilety na przedstawienie są już dostępne do nabycia w szkole.  Serdecznie zapraszamy! 

 

Zapraszamy rodziców i osoby chętne do aktywnego uczestnictwa i pomocy w organizacji Jasełek 2019. Zapisy do pomocy na poszczególne obowiązki są dostępne na platformie SignUp – link poniżej. Dziękujemy za pomoc! 

Click to View Volunteer Opportunities on SignUp.com

Polska Szkoła Dokształcająca

im. Ignacego Paderewskiego

319 Cedar Swamp Rd.

Glen Head, NY 11545

 

Dyrektor Szkoły:  Agata Strzelichowski

E-mail:  info@polskaszkolaglenhead.org

Tel:  516-399-0565

https://www.facebook.com/psglenhead

 

Parafia Św. Jacka

www.churchsthyacinth.com