26 października mieliśmy w naszej szkole niezwykle magiczny Dzień Przebierańców z udziałem naukowców z Polski, które zaprezentowały naszym uczniom ciekawe eksperymenty naukowe oraz przedstawiły znanych polskich naukowców, takich jak Maria Słodkowska Curie, i ich osiągnięcia. Pokaz naukowy i eksperymenty w „szkolnym laboratorium” były w dwóch językach, po polsku i po angielsku, w duchu dnia dwujęzyczności obchodzonego w naszej szkole 19 października 2019.

 

Dziękujemy serdecznie dr Justynie Widera-Kalinowskiej - która jest profesorem na wydziale Chemii w Adelphi University oraz naszą długoletnią nauczycielką - za zorganizowanie wizyty naukowców z Polski w naszej szkole. Dziękujemy dr Magdalenie Osial z Uniwersytetu Warszawskiego oraz pani Darii Więcławskiej z Politechniki Śląskiej za wspaniały pokaz naukowy i ciekawe eksperymenty. 


Świętowanie Amerykańskiego Dnia Przebierańców z naukowym eksperymentami przedstawionym przez polskich naukowców z wizytą w naszej szkole to autentyczne abrakadabra czyli magiczne połączenie nauki z zabawą!


Eksperymenty w rytmie wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa" = Magiczny Dzień Przebierańców!

Nauka z zabawą - to przykład super fajnej polskiej szkoły! ! 

 

Stoi na stacji lokomotywa, 

Ciężka, ogromna i pot z niej spływa: 

Tłusta oliwa. 

Stoi i sapie, dyszy i dmucha, 

Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha: 

Buch - jak gorąco! 

Uch - jak gorąco! 

Puff - jak gorąco! 

Uff - jak gorąco!


Goście naszej szkoły - naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Śląskiej - uczyli naszych uczniów jak zbudować model własnego DNA ze słodyczy, które nawiązywały do obchodów Halloween. 


Dziękujemy naszym wspaniałym rodzicom za przygotowanie nadzwyczajnego Dnia Przebierańców wypełnionego grami, konkursami, niespodziankami i pysznym poczęstunkiem na tle magicznego wystroju sali gimnastycznej w naszej szkole. 


Niesamowite talenty naszych wspaniałych Mam sprawiły, że obchody Dnia Przebierańców czyli Halloween w naszej szkole były naprawdę magiczne w tym roku! Serdecznie dziękujemy za cudowne dekoracje, kreatywne zabawy i pyszny poczęstunek!


Kreatywne stroje naszych uczniów były główną atrakcją Dnia Przebierańców w naszej szkole. 


W Dzień Przebierańców w naszej szkole najpopularniejszym strojem okazał się...czerwony kapturek!


W Dzień Przebierańców mieliśmy również przyjemność gościć w szkole naszego byłego i wielce zasłużonego dyrektora Janusza Grabarza oraz naszą długoletnią nauczycielkę dr Justynę Widera-Kalinowską z małżonkiem. Dziękujemy za pamięć o nas i za wizytę!

Polska Szkoła Dokształcająca

im. Ignacego Paderewskiego

319 Cedar Swamp Rd.

Glen Head, NY 11545

 

Dyrektor Szkoły:  Agata Strzelichowski

E-mail:  info@polskaszkolaglenhead.org

Tel:  516-399-0565

https://www.facebook.com/psglenhead

 

Parafia Św. Jacka

www.churchsthyacinth.com


To translate this page from Polish, please launch the site in Chrome web browser. Next, right click anywhere on the page and select translate to [Language].