Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 - 22 Maja 

Nasza szkolna społeczność świętowała zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w sobotę 22 Maja 2021 o godzinie 12 na sali gimnastycznej w budynku naszej szkoły mieszczącym się przy ulicy 319 Cedar Swamp Road w Glen Head  

 W programie na zakończenie roku szkolnego było dużo atrakcji dla uczniów oraz oficjalna uroczystość rozdania świadectw i dyplomów wraz z pożegnaniem ośmioklasistów, którzy w tym roku ukończyli szkołę podstawową   

 

Program Ostatniego Dnia Szkoły 

 

  • 10:00 - 12:00 - Atrakcje dla uczniów - face painting, cotton candy, balloon twisting. Klasy korzystały z atrakcji grupowo (po jednej klasie) zaczynając od godziny 10:30 rano pod opieką nauczycieli 
  • 12:00 - Rozpoczęcie uroczystości zakończenia roku szkolnego i przywitanie rodziców, rodzin oraz zaproszonych gości 
  • 12:15 - 13:15 - Rozdanie świadectw, dyplomów, nagród dla uczniów i dla kadry szkoły oraz podziękowania dla rodziców 
  • 13:15 - 14:00  - Program artystyczny (prezentacja multimedialna, prezentacja uczniów, program muzyczno-wokalny)
  • 13:00 - Poczęstunek (deser, napoje ciepłe i zimne) serwowany podczas programu artystycznego
  • 14:00 - Zakończenie uroczystości 

Szkoła zapewniła warunki pozwalające na zachowanie odpowiedniego dystansu  i przestrzeganie wymogów związanych z obecną sytuacją.

 


Niestety Konsul RP w Nowym Jorku nie mógł gościć w naszej szkole na zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Pan Adrian Kubicki - Konsul Generalny RP w Nowym Jorku - skierował poniższy list do naszych uczniów, ich rodziców oraz do kadry naszej szkoły z podziękowaniami za starania w nauce języka polskiego i wiedzy o Polsce oraz z życzeniami udanych wakacji 2021. 


 

Również gościliśmy podczas naszej uroczystości przedstawicieli Polish & Slavic Federal Credit Union, która od kilku lat wspiera naszą szkołę. Wśród atrakcji na zakończenie roku szkolnego znalazły się nagrody w postaci certyfikatów pieniężnych przekazanych przez PSFCU dla wyróżnionych uczniów. Rodzice mogli zdeponować certyfikaty oraz skorzystać z atrakcyjnej promocji otrzymania $50 przy otwarciu nowego konta.


 

Zapraszamy do przeczytania artykułów o zakończeniu roku szkolnego w naszej szkole opublikowanych w gazecie Biały Orzeł oraz w Polonijnej Agencji Informacyjnej. 


 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przygotowanych atrakcji dla uczniów oraz uroczystości w dniu zakończeniu roku szkolnego 2020/2021 na naszej szkolnej stronie Facebooka:


Polska Szkoła Dokształcająca

im. Ignacego Paderewskiego

319 Cedar Swamp Rd.

Glen Head, NY 11545

 

Dyrektor Szkoły:  Agata Strzelichowski

E-mail:  info@polskaszkolaglenhead.org

Tel:  516-399-0565

https://www.facebook.com/psglenhead

 

Parafia Św. Jacka

www.churchsthyacinth.com

Google Maps content is not displayed due to your current cookie settings. Click on the cookie policy (functional) to agree to the Google Maps cookie policy and view the content. You can find out more about this in the Google Maps privacy policy.

To translate this page from Polish, please launch the site in Chrome web browser. Next, right click anywhere on the page and select translate to [Language].